DÁMY A PÁNOVÉ, PŘISTUPTE A SLEDUJTE, CO ÚŽASNÉHO NOVÉHO SE S CIRKUSEM PACIENTO DĚJE!

Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách
NOVINKY


Pacirkus na Jarošce

V srpnu nás při představení v Hodoníně vystoupilo přes třicet! Děkujeme DZR Jaroška!Nová sezóna začala ve Skutči

Sezónu 2022 jsme otvírali v červnu na koupališti ve Skutči s Domovem na cestě. Děkujeme!Vánoční přání

Pacirkus vám přeje pokojné vánoce! Ať to není cirkus!
Posíláme vám naše videopřání tuhle.Cirkus v v Café Práh

Návrat na místo činu: Café Práh v Brně na Vaňkovce. Cirkus s lidmi z Prahu. Báječná záležitost! Představení jsme úzce spojili se zvyšováním psychické odolnosti pana odborného manažera. Díky za jeho resilienci!
Těšíme se na další cirkusy v Brně!Cirkus v PL Lnáře

Po nějaké době zase ve Lnářích. Máme je tam rádi a doufáme, že oni nás taky.
Děkujeme všem skvělým účinkujícím, podporovatelům, i divákům!Webovky www.Pacirkus.cz

Od září najdete informace o našem projektu na nové doméně s názvem www.pacirkus.cz.
Je to hlavně proto, že Zdravotní klaun si uvědomil, jak báječné jméno pro tuhle aktivitu vymyslel, a chtěl, aby doména cirkuspaciento.cz mířila hlavně na cirkusy, které dělá v nemocnicích s dětmi.
My jsme s tím rádi souhlasili, protože nám beztak přišlo, že naše společné projekty s lidmi v nemocnicích nebo v komunitních službách jsou už víc nějaká Varieté Sociále (doslova "společenská různost") a že vlastně neděláme úplně opravdový cirkus, ale spíš takový zparchantělý, prostě pacirkus. :)Zahradní slavnost v Čtyřlístku

Na zahradní slavnosti v DZR Čtyřlístek zářila naše principálka společně s Vinckem. Děkujeme za pozvání!Na pohodu ve Skutči

Skutečský festival tamního Domova na cestě se neobejde bez našeho cirkusu. Tentorkát jsme přijeli s modrým koněm, konec konců, komunitní centrum, kde festival probíhal, se jmenuje Taksis!
Před skokem se musel náš kůň zahřívat, viz foto.Pacirkus v Nechanicích

Na konci prázdnin jsme tradičně navštívili Nechanice. V místní filiálce hradecké nemocnice jsme potkali báječné kolegy a společně jsme upekli senzační cirkus.
Díky všem vystupujícím: pacientům, sestřičkám i doktorům! Bylo to parádní!Cihlafest na Slapech

V srpnu jsme vyjeli na Slapy do CHráněného bydlení Portusu na festival Cihlafest. Báječný workshop s následným představením, kde vystoupilo 34 účastníků! A po nás hrál už "jen" cirkus La Putyka!
Díky za příležitost tam být!.Cirkus 27
v Ledcích

Na rozjezd sezóny jsme zamířili do vlastních řad - udělali jsme první cirkus jen pro Ledovec. Byl to teda spíš workshop zakončený představením a pojmenovali jsme ho Cirkus 27, protože od začátku workshopu do začátku představení jsme měli pouhých 27 hodin (a plánovali jsme se u toho navíc potkat s kolegy ze Studia 27).
Dopadlo to báječně, díky Honzovi Příhodovi se můžete podívat na sedmiminutový sestřih představení tuhle.Jsme nově na
www.pacirkus.cz

Po více než deseti letech jsme "vrátili" Zdravotním klaunům doménu cirkuspaciento.cz. Především dělají na dětských odděleních cirkusů víc než my v psychiatrických nemocnicích, ale hlavně "Cirkus Paciento" je jejich nápad.
Kriticky jsme zhodnotili naše cirkusové dovednosti a rozhodli se pro doménu www.pacirkus.cz.
Těšíme se na Vás tam!ŠTACE BUDE!
Hned, jak to pude.

Štace 2021 bude!
Naši věrní podporovatelé - Ministerstvo kultury ČR a Nadace život umělce nás podpořili i letos. Vyjedeme hned, jak to situace v zařízeních umožní!
Těšíme se na Vás!Ať žijó všici doktoři i ve Lnářích

Druhý předvánoční výjezd byl do Lnářů. Za přísného dodržení rozestupů kvůli pandemii tam Marco zopakoval svůj magický trik s vykaděním modrého vánočního stromku. Ať jsou naše vánoční přání velká!Ať jsou Vaše vánoční přání velká!

V prosinci jsme - díky pandemickým omezením - dělali cirkusy "bezkontaktní". Doprovázel nás na nich i modrý kůň Marco. A přísné dodržování předpisů o ochranných pomůckách!
Zdravotní klaunce Žofině děkujeme za hit "Ať žijó všici doktóři", zahřměl (s několika novými slokami) i v Petrohradě.Na pohodu ve Skutči

Na konci prázdnin se pravidelně účastníme festivalu Na pohodu ve Skutči. I letos! A s výstavou!
Mimochodem, víte, jak se španělsky řekne Skutečané a Skutečanky?
(... Realitatos e Realitatas!)Druhý cirkus byl ve Lnářích

Během bezcovidových prázdnin jsme stihli ještě báječný cirkus v PL Lnáře, v šapitó, s primářkou a spoustou skvělých pacientů (teda ... primářka je taky skvělá!). A kdybyste tam byli, tak byste viděli, jaký je pan psycholog silák!První letošní cirkus v Bohnicích

Veliký dík PN Bohnice za pozvání! V nejisté sezóně jsme cirkus celý připravili pod širým nebem, bez návštěv na odděleních. Účinkovalo nás nakonec dvacet, větší strach jsme měli o to, abychom měli i nějaké publikum.
Ale dopadlo to dobře, přesilovku jsme nehráli!Štace 2020 a COVID19

První ŠPATNÁ zpráva:
ŠTACE 2020 ZATÍM NEBUDE!
Virus mění naše plány, vyčkáváme a těšíme se, že až to přejde, vyjedeme!
Těšíme se ještě víc, než v minulé zprávě!Štace 2020

První dobrá zpráva:
ŠTACE 2020 BUDE!
Cirkusový tým je pohromadě, zdá se, že máme i snad nějaké peníze. Do týmu přibyl modrý kůň Marco, kdybyste ho chtěli poznat, dejte vědět, přijedeme všichni!
Těšíme se na setkání v nemocnicích i mimo ně!Štace 2019

Je to za námi! PN Opava, PN Bohnice, oddělení v Nechanicích, DZR Libníč, Karlovy Vary, Cheb, Skuteč, ... místa se spoustou fantastických cirkusáků, diváků a lidí vůbec! Díky Vám všem, že jste nás přijali a že jste s námi blbli!
Bylo nám ctí!Vítejte na štaci 2019!

Vyjíždíme do další reformní sezóny. Budeme se snažit potěšit pacienty i personál v nemocnicích a dál přispívat k deinstitucionalizaci systému péče a k propagaci zotavení.
Těšíme se na setkání s vámi v nemocnicích i mimo ně!Konec sezóny v NUDZu

Na závěr letošní sezóny jsme přijali pozvání Národního ústavu duševního zdraví v Klecanch a spolu s pacienty i pracovníky vyšvihli cirkus přímo ve foyer ústavu. Bylo to v rámci projektu reformy psychiatrie Destigmatizace.
Dík! Těšte se s námi na sezónu 2019!Vystoupení na konferenci v Jeseníku

Na 35. konferenci sociální psychiatrie přispěl náš cirkus do večerního kulturního programu guerilovým vstupem Re:forma! Máme to dokonce zachycené tuhle.
Jsme rádi, že nás tam ještě pokaždé znovu pustí. Díky za to!Žamberk, rekordní cirkus!

Cirkus v Albertinu v Žamberku byl silný. Kdo jste tam byli, asi to potvrdíte. Zapojili se do něj totiž neuvěřitelně nadšení lidé, pacienti i pracovníci, místní i z okolních komunitních služeb.
Děkujme všem z oddělení i z Péče o duševní zdraví! Těm, co se léčí, i těm, kdo tam pracují!
Byl to cirkus, jak má být!Takový fičák, že nestihneme fotit!

Cirkusy v Beřkovicích, Libníči a v Přerově jsme prožili takovou rychlostí, že z nich nemáme prakticky žádnou zveřejnitelnou fotodokumentaci.
To samozřejmě neznamená, že nebylo nač koukat! V Libníči jsme na představení přivítali tatíčka Masaryka, v Beřkovicích se před zraky publika naklonoval místní psycholog Marek Procházka a v Přerově jsme měli dokonce tanečnici s ohnivou obručí!
Každý cirkus je prostě unikát a my moc děkujeme všem, kteří se na něm podílejí!Varieté Světlé na zahradě CHRCu

Varieté Světlé vzniklo jako pokus o komunitní cirkus, ve kterém se potkáme se sousedy a během týdne nacvičíme představení pro každoroční sousedskou party v ulici Karolíny Světlé, která se jmenuje Dny Světlé. Zdravotní klaun nám laskavě půjčil šapitó, které zaplnilo celé parkoviště před CHRCem.
Báječný plakát od mistra Botky shlédněte tuhle.Cirkus Paciento se rozjel v Kludského zahradě

Cirkus Paciento vyjel na svoji první štaci do Kludského zahrady do Jirkova. Během pár hodin vzniklo představení se spoustou dětí a třemi tatínky. Přípravný workshop zdokumentoval Chomutovský deník tuhle.Reformace 2018!

Cirkus Paciento se připojuje k reformě psychiatrie! Rádi bychom tím, co děláme, potěšili nejen pacienty a personál různých zařízení, ale také přispěli k reformě.
Co bychom rádi dělali jinak, najdete v příloženém manifestu.Cesty za oponu II v Opavě

Cirkus Paciento se udál v PN Opava už potřetí v dějinách vesmíru a byl zase moc povedený! Navíc na něj navazoval festival Cesty za Oponu, na kterém jsme se taky - zejména ve festivalovém šapitó - podíleli.
Reportáže a nějaké fotky najdete na webu nemocnice tuhle.Zlín, náměstí Míru: Horizont má cirkus!

Horizont Zlín si nadělil k patnáctinám cirkus, vlastně ke svým narozeninám obdaroval diváky na náměstí Míru ve Zlíně. Krásný, rychlý, mezinárodní cirkus s písničkou na míru: Hou, hou, na Náměstí Míru Horizont má cirkus!Libníč se teda povedla!

Potřetí v Libniči a znovu moc krásná zkušenost!
Účinkující se překonávali, diváci z hlediště podporovali vší silou! V rámci Libničských slavností, s publikem z řad veřejnosti, zachycené fotoaparátem skvělým Honzou Voběrkem.
Děkujeme moc!Štace 2017 začíná (až teď)!

Plni očekávání vyrážíme na štaci! Máme před sebou několik výjezdů zakončených vystoupeními - některé plnokrevné Cirkusy Paciento, některé spíše Varieté Sociále, to jak to přijde.
Těšíme se na vás v Libníči, Nechanicích a Opavě (tady všude už nás znají ... a přesto znovu chtějí!) a na náměstí ve Zlíně!
A díky Nadaci Život Umělce za podporu!Festival s duší Pardubice

První letošní výjezd Cirkusu Paciento byl do Pardubic na Festival s duší.
Děkujeme pardubické Péči o duševní zdraví a všem Pardubičákům za krásný workshop a představení!
Nějaké fotky najdete na www.zotaveni.czRok 2017 - nejistá sezóna Cirkusu Paciento

Po několika letech podpory ze strany MK ČR, za kterou jsme velice vděční, jsme letos podporu nedostali. Nezoufáme, ale zároveň je třeba říct, že na cirkusy letos nemáme peníze. Můžeme jet jen tam, kde nás zaplatíte. Cena za čtyřdenní cirkus v psychiatrické nemocnici je kolem 30 tisíc.
Jsme rádi, že pojedeme do Libniče a do Opavy a těšíme se, že vyhrajeme grant na cirkus v Dobřanech. V červnu jsme si taky ještě udělali čas a těšíme se, že si nás někam pozvete!Na konferenci sociální psychiatrie v Táboře

25. listopadu jsme si užili závěrečné představení sezóny Cirkusu Paciento na konferenci sociální psychiatrie v Táboře. Bylo to něco úplně jiného, než se obvykle děje, ale taky to stálo za to!
Otrlí diváci se mohou zkusit podívat na videozáznam představení na YouTube.Cirkus v Uherském Hradišti

Po roce účinkoval Cirkus Paciento společně s lidmi z tamního Labyrintu na Dnech pro duševní zdraví v Uherském Hradišti. Bleskově nacvičené představení jsme předvedli v místním protiatomovém kině. Děkujeme za přízeň!Výstava Cirkus Paciento II

Fotograf Honza Voběrek nafotil v roce 2015 na cirkusech v Libníči a v Petrohradě spoustu krásných fotek. Výběr z nich (podívejte se na Rajče) je vytištěný a kdybyste někdo takovou výstavu chtěl mít zapůjčenou, neváhejte se ozvat.Cirkusy v Libníči, Jemnici a Bílé Vodě

Během léta jsme prožili tři krásné cirkusy v Jemnici, Libníči a Bílé Vodě.
Akorát že Mlhošovi umřel počítač s většinou fotek, tak nemáme moc, co ukázat. Moc ale děkujeme všem účinkujícím a věříme, že ty krásné výjevy jsou zachyceny aspoň v našich srdcích, když už ty digitální jsou někde v "křemíkovém nebi".Cirkus Stacionario

Cirkus Paciento si letos na konci června zametl před vlastním prahem a připravil představení společně s klienty Denního stacionáře Ledovec v Ledcích. Na představení přišli rodiče a blízcí ledoveckých klientů i děti z ledecké družiny. Byl to fičák!Podruhé v Nechanicích

Cirkus Paciento přibyl již podruhé v dějinách tohoto vesmíru do Nechanic. Společně s místní posádkou připravil a provedl strhující představení. Moc za ně děkujeme!Sezóna začala v Dobřanech

Sezónu 2016 jsme začali v Dobřanech. Povedený Cirkus Paciento vznikl s podporou kolegů z o.s. Žonglér a lví podíl na něm měla oddělení 21, 22 a 23. Celkem bylo účinkujících přes třicet! Děkujeme všem!Štace 2016 bude!!!

Cirkusová sezóna 2016 je podpořena grantem z Norska a MZ ČR a byla opět podpořena také Ministerstvem kultury ČR. Cirkus bude!
Děkujeme!
 
   
Výstava Cirkus Paciento

Díky podpoře norských grantů má Cirkus Paciento mobilní fotografickou výstavu. Skládá se z dvaceti velkoformátových fotografií, které na cirkusech v PN Šternberk a PN Jihlava nafotil Jirka Pasz. Náhledy panelů najdete tuhle. Kdybyste výstavu chtěli někde vystavit, napište nám (kontakt)!Cirkus Paciento v Uherském Brodě

Z nadšení sociálních pracovníků místního městského úřadu a spolku Luisa jsme si střihli na Moravě ještě jedno představení pár kilometrů od Hradiště - v Uherském Brodě. A to dokonce v hlavním sále kulturáku v rámci výstavy BRODexpo. Čas na přípravu 20 hodin, jako třešnička na dortu přesun z náměstí do sálu, nabitého prodejními stánky, manekýnami a kosmětičkami. Radost až na kost!

 

Cirkus Paciento na náměstí v Uherském Hradišti

Polední představení Cirkusu Paciento na náměstí v Uherském Hradišti jako překvapení Týdnů pro duševní zdraví pořádaných kolegy z hradišťského Labyrintu bylo překrásné! Uprostřed náměstí na opravdickém pódiu! A diváci, přestože bylo poledne pracovního dne! A cirkus připravený za pouhých 26 hodin (a to jsme mezi tím spali!).
Fotografie a video Slováckého deníku najdete tuhle.

 

Cirkus Paciento v PL Petrohrad

Cirkus Paciento přibyl po několika letech tam, kde to v roce 2009 začalo, do PL Petrohrad. Moc vydařený cirkus, tradičně s podporou (a spoluúčinováním) samotného pana ředitele!

 

Cirkus Paciento po letech opět ve Lnářích

Cirkus Paciento přijel po pěti letech opět do léčebny ve Lnářích. Počal se krásný cirkus a čtvrtého dne se i narodil. Byl mezinárodní! Motáš z Maďarska, Antoan z Francie, Grkič a Prdič z Jugoslávie a další! Děkujeme účinkujícím dámám a pánům pacientům, paní primářce a panu psychologovi!

 

Cirkus Paciento v Libníči

Představení na obecních slavnotech v Libníči společně s lidmi z DZR Libníč bylo vypečené - několik světových premiér, fantastické výkony. Například pan ředitel lítal ve vzduchu.
Děkujeme všem za zapojení se, podporu i pomoc, Honzovi Voběrkovi za focení (ukážeme později)!
 

Cirkus Paciento v PN Jihlava

Jihlavské představení proběhlo v Divadle Na kopečku a bylo nevídané (snad ale ne nedívatelné).
Provedeno bylo i několik zcela premiérových kousků, například mizení velkých šátků nebo amputace nohou zdivočelým lvem.
Pár fotografií najdete tuhle.
 

Léčebenské slavnosti v PN Šternberk

Rovnou dvěma představeními přispěl Cirkus Paciento do programu Léčebenských slavností v PN Šternberk.
Viděli jste někdy nevidomého žongléra? Ruku ukousnutou lvem? Tým Cirkusu Paciento "naprosto, ale naprosto vážný"? Jestli ne, tak to jste tam nebyli.
Fotoalbum s pár fotkami najdete tuhle.
 

Cirkus Paciento po roce v PN Dobřany

První letošní cirkus proběhl v PN Dobřany.
Děkujeme nemocnici, vystupujícím i divákům, představení jsme si moc užili!
 

Partneři Cirkusu Paciento pro rok 2015

Cirkusová sezóna 2015 byla podpořena grantem z NorskaMinisterstvem kultury ČR.
Děkujeme!
 
Cirkus Paciento přeje dobrý Nový rok!

Do Nového roku vám přejeme všechno dobré!
Abyste viděli, že ne všechno musí být dobré, podívejte se třeba na náš cirkusový klip na našem koledovacím webu www.koledovec.cz.
 

Cirkus Paciento na konferenci sociální psychiatrie v Přerově

K odbornému programu konference přispěl Cirkus Paciento v rámci večerního kulturního programu performancí o dvou částech. Jednak uvedl světovou premiéru teaseru toužebně očekávaného představení EXORCIRKUS a jednak provedl scénickou recitaci z díla jednoho z prvních německých pedopsychiatrů Dra. Heinricha Hoffmanna Der Struwwelpeter. Publikum bylo velice vnímavé (a soucitné), takže se představení setkalo s pochopeních a mocnými ovacemi.
V případě EXORCIRKU je nyní na řadě trailer a pak už ... když chvíli počkáme ... i vlastní premiéra.
 

Zahradní slavnost v Moravské Třebové

Třebovská charita slavila své výročí a Cirkus Paciento bylu toho. Slavnostní (ale taky bleskově secvičené) představení završilo odpolední kulturní program Zahradní slavnosti (největší dojem ale stejně udělaly balónky vyhazované z oken ve druhém patře, to je marný ...).
 

PN Havlíčkův Brod hostila Cirkus Paciento

Pachatel se vrací na místo činu a zrovna tak Cirkus Paciento. Po neuvěřitelných čtyřech letech jsme hostovali v léčebně v Havlíčkově Brodě.
Cirkusová smršť se prohnala kulturákem 25. září, artisti notně podpoření cirkusovou kapelou předvedli strhující podívanou.
Fotku jsme vyžebrali od diváka z publika, tolik rukou, abychom to ještě fotili, to jsme fakt neměli ...
 

Cirkus Paciento v Opavě

Celkem už druhý Cirkus Paciento v PN Opava, opět společně se zdravotními klauny pány Vemenem a Voháňkou. Obrovské nasazení celého rehabilitačního primariátu a řady dalších oddělení! A představení, které tomu odpovídalo!
Nafotili jsme pár rozmazanin na mobil, na víc jako kdyby nezbyl čas. Tak příště!
 

Varieté Sociále Libníč

Krásný společně strávený čas s milými lidmi v DZR Libníč v Jižních Čechách. Představení v rámci vesnických slavností přímo z návěsu tiráku. Průvod, nádherné akce, nevyzpytatelné zvraty (ale nakonec jsme toho starostu na pódium doopravdy přičarovali!).
Děkujeme moc za všechnu podporu a těšíme se někdy příště!
 

Cirkus v Nechanicích

Fantastický cirkus s fantastickými lidmi! Zážitek přijetí celou komunitou a setkání s tak talentovanými lidmi, až jsme propadali komplexům méněcennosti ...
A to představení! Učinkoval, kdo mohl, a bylo to moc povedené.
Akorát fotky jsou určené jen těm, co se toho účastnili, takže příště se na to musíte přijít podívat osobně.
 

Cirkus v DOZP Pata Hazlov

Cirkus Paciento jako součást Patafestu 3 byl nápad VOŠ v Chebu a zaplatili si nás za to penězi z loňské Františkolázeňské čtyřiadvacetihodinovky. Představení jsem nacvičovali na Patě už v předcházejícím týdnu a (prý jako vrchol programu) jsme ho kolem čtvrté spustili. Byl to fičák!
Mnoho fotek z celé akce najdete tuhle.
 

Cirkus v PN Hronovce (Slovensko)

Letošní první internacionální štace byla opět v Hronovciach na Slovensku. Tam je totiž moc dobře! Cirkus tam zajímá všechny a je radost společně trénovat. Navíc nám přálo i počasí.
Představení proběhlo v rámci Dne otevřených dveří a všichni účinkující (včetně pana ředitele a jeho choti) dostali po zásluze zatleskáno.
Fotky najdete tuhle.
 

Cirkus v PN Dobřany

Letošní dobřanský cirkus začínal o měsíc dřív jednodenním motivačním setkáním. Šlo nám o to, aby ti, kteří chtějí, měli na trénink a vymýšlení víc času. Jako lákadlo jsme použili plzeňský Autobus2015 s nafukovacím stanem a mejdan pod širým nebem jsme si moc užili (třeba jam session byl moc povedený).
Po měsíci jsme pak cirkus společně dotáhli až k představení, na kterém vystoupilo přes třicet pacientů. Hvězdami byly děti, měly totiž natrénováno, už víc než rok na oddělení docházejí cirkusáci z plzeňské neziskovky Žonglér. Ale i ostatní byli výborní, všichni jsme si to moc užili.
Fotky najdete tuhle.
 

Mezinárodní cirkus
v PL Bohnice

Mezinárodní workshop sociálního cirkusu v Bohnicích pořádal Cirqueon a my jsme mohli být při tom.
Představení bylo výborné, pacienti i my nadšení. To vše dokonce za pozornosti médií! Vizte reportáž ČT. Nějaké fotky najdete tuhle.
 

Štace 2014

Cirkus Paciento vyjede v roce 2014 na pátou štaci. V plánu máme opět pět psychiatrických léčeben v ČR (dnes už většinou překřtěných na psychiatrické nemocnice), ale i Domovy pro osoby se zdravotním postižením, výlet na Slovensko a asi i nějaké to představení "mimo ploty".
Za možnost na štaci vůbec vyjet děkujeme hlavnímu letošímu partnerovi - firmě GlaxoSmithKline.
Na viděnou při nějakém společném představení!

Cirkus Paciento v Sadské

Po třech letech jsme v polovině září navštívili opět léčebnu v Sadské. Léčebně moc děkujeme za milé přijetí a za všechnu péči! Výborně vyšlo i počasí! ... a kdo jste tam byl, víte, že klíče od léčebny se nakonec našly!
Fotky najdete tuhle.


Cirkus Paciento na Bláznivém festivalu v Praze

V pondělí 9. září vystoupil Cirkus Paciento v Praze na Karlově náměstí v rámci Bláznivého festivalu. Za spoluúčast na střelném představení děkujeme obětavým pomocníkům z o.s. Kolumbus, o.s. Mens Sana, z druhé lavičky vpravo a z pískoviště za pódiem.
Fotky najdete tuhle.


Cirkus Paciento v Bohnicích

po roce jsme rádi oslyšeli milé pozvání do největší české léčebny v Praze Bohnicích. Snad už dokonce počtvrté jsme i letos v srpnu společně s pacienty a personálem postavili a odehráli velké cirkusové představení v Divadle za plotem.
No, měli jste tam být, byla to paráda. Děkujeme dětem, dvojce, sedmičce i dalším! A těšíme se zase někdy!


Cirkus Paciento v Kroměříži

Naposledy jsme byli v Psychiatrické léčebně Kroměříž v roce 2010 (na prvním cirkuse ve velké léčebně). Napodruhé jsme přijeli na to samé místo, ale už jsme přibyli do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.A taky dva dny cirkusu v léčebně natáčeli filmaři s Bolkem Polívkou. To jsou ale jen informace pro širší povědomí.
Užili jsme si čtyři dny s parádními lidmi a na představení nás dohromady vystoupilo sedmatřicet!
Fotky najdete tuhle.


Cirkus Paciento v Písku

Nejmenší česká léčebna U Honzíčka hostila náš cirkus v červnu.
Moc děkujeme za přijetí, nakonec účinkovala pětina osazenstva léčebny (a paní vrchní)!


Cirkus Paciento mezinárodní

První zahraniční štací byla slovenská Psychiatrická nemocnica Hronovce.
Děkujeme všem za dojemnou péči!
Cirkus se podařil díky nasazení pacientů i personálu, vystoupilo třicet účinkujících. Jedno krátké video můžete najít tuhle.
A děkujeme moc klaunům z Červeného nosu!

Cirkus Paciento má auto

Díky hlasování široké veřejnosti prakticky celou loňskou sezónu může letos vyjet Cirkus Paciento v novém!
V soutěži Nadace ČEZ Vaše volba jsme dostali nejvíc hlasů a vyhráli půl miliónu. Za něj jsme pořídili Renault Master pro sedm cirkusáků s obrovským přepravním prostorem, zkrátka parádní cirkusový stěhovák.
Děkujeme všem za podporu a těšíme se, že nás někdy někde potkáte!

Dobřany už podruhé

Sezónu jsme letos zahajovali v "domovských" Dobřanech.
Že to byl velký cirkus vám potvrdí všech jednačtyřicet účinkujících!

Vaječné hody

Ještě před sezónou jsme operativně čeřili vodu na Velikonočních trzích na Náměstí Republiky v Plzni. Přispěli jsme taškařicí s pracovním názvem Vaječné hody.
Článek o tom najdete na portálu města Plzně tuhle.

Štace 2013

Čtvrtou štaci Cirkusu Paciento podpořila jako hlavní partner firma GlaxoSmithKline.
Díky ní navštívíme opět pět psychiatrických léčeben, letos dokonce také jednu na Slovensku. Těšíme se do Dobřan, do Písku, do Kroměžíže, do Bohnic a do Sadské, Slovensko zastupují Hronovce.

Cirque Citroen

1. listopadu sehrál Cirkus Paciento premiérově na vernisáži výstavy s názvem Cirque Citroen pánů výtvarníků Botky a Hory v galerii Visio Art v Plzni malý stejnokmenný špektákl. To abychom mimo sezónu nezaháleli.
Dále bude tato věc během listopadu k vidění na konferenci sociální psychiatrie v Chrudimi a na plese Diecézního centra mládeže v Plzni.
Fotky z premiéry najdete tuhle a krátký film kolegy Zahradníka tuhle.
 

Cirkus Paciento
v PL Brno

Závěr sezóny patřil cirkusu v PL Brno Černovice. Krásně prostředí, aktivní pacienti i personál, milé uvítání panem ředitelem na prvním workshopu a na závěr krásným počasím podpořené představení pod širým nebem.
Fotky najdete tuhle.
 

Cirkus Paciento
v opět Bohnicích

V rámci Babího léta v léčebně v Bohnicích proběhl také Cirkus Paciento. Představení si všichni náramně užili, akorát na focení ani nebyl čas. Ale celé představení vrčela na galerii kamera, tak z toho třeba bude kousek filmu.
Těšíme se někdy příště!
 

Cirkus Paciento
v Jihlavě

Na konci srpna hostoval Cirkus Paciento v Psychiatrické léčebně v Jihlavě. Děkujeme za zázemí v divadle Na kopečku a za vstřícnost všech (nevyjímaje ani paní ředitelku)!
Pár fotek najdete Nějaké fotky z představení najdete tuhle.
 

Cirkus Paciento
ve Stodě

V sobotu 16. června jsme v rámci festivalu Šestý den v DOZP Stod předvedli pilotní představení Cirkusu Paciento. Pilotní bylo v tom smyslu, že na projektu s námi nespolupracovali pacienti psychiatrické léčebny, ale obyvatelé domova, vesměs lidé s mentálním postižením.
Představení se moc povedlo, cirkus funguje nejen v léčebnách!
Konání akce podpořil Plzeňský kraj.
Nějaké fotky z představení najdete tady.
 
   
 

Varieté Sociále
na Nefestíku

Cirkus Paciento si na Nefestíku střihl bleskové Varieté Sociále, účinkovali diváci, zvukaři i organizátoři. A udělali jsme to moc rádi, mj. taky proto, že výdělek festivalu dostal Ledovec darem. Získali jsme 11 237 Kč a moc za to děkujeme!
To ale vůbec neznamená, že nestojíme o Vaše hlasy na podporu Cirkusu Paciento v soutěži ČEZu na portálu www.CEZregiony.cz! Díky za podporu!
 

Cirkus Paciento
sbírá podporu

Cirkus Paciento soutěží o peníze od ČEZu, chce si za ně totiž pořídit velké auto na všechny ty krámy, které s sebou vozí (už jich je dobře přes půl tuny).
Proto Vás zveme na festival Nefestík 9.6.2012 do Nepomuka a potom také 23.6. na Den Meliny Mercouri v Plzni. Všude tam Cirkus Paciento uvidíte, budete se moci do něj zapojit a budete ho moci podpořit.
A pokud se tam nedostanete, podpořte nás rovnou teď on-line hlasem pro náš projekt na webu www.CEZregiony.cz! Díky za to!
 

Opava 2012
to byl fičák!

Opavské představení Cirkusu Paciento nejen že bylo povedené, ale také rekordní: vystoupilo na něm nejvíc účastníků v dějinách Cirkusů - 33 pacientů, 6 pracovníků léčebny a 2 zdravotní klauni.
A děkujeme léčebně za velkou vstřícnost. Když cirkus těší všechny, je to krásně poznat!
Pár fotek z cirkusu najdete tuhle (... ale byl to takový fičák, že jsme toho moc vyfotit nestihli).
 

Dobřanský kulturák
plný cirkusu

Sezónu 2012 otvíral Cirkus Paciento ve své "domovské léčebně" v Dobřanech. Milá přijetí na odděleních, talentovaná hudební sekce, množství senzačních objevů, to vše pomohlo vyrůst cirkusovému představení, na které dlouho nezapomeneme ani my ani léčebna.
Díky za to!
Pár fotek najdete tadyhle.
 

Štace 2012 vyráží

Cirkus Paciento navštíví letos opět pět psychiatrických léčeben a uskuteční i nějaká další představení v jiných zařízeních nebo přímo na ulici.
Generálním partnerem zůstává Nadace Člověk člověku. Štaci opět podpořilo Ministerstvo kultury ČR a nově letos příspívá také CharityMints.
Potkat nás můžete v léčebnách v Dobřanech, Opavě, Jihlavě, Bohnicích a Černovicích, v červnu také v DOZP Stod a uvidíme, kde ještě jinde.
Podrobnosti o místech a časech představení sledujte v sekci  kde to uvidím?


Povedený cirkus
v PL Bohnice

Druhé letošní cirkusové představení v Psychiatrické léčebně v Bohnicích bylo zvláště vypečené. Účastnilo se ho totiž 14 profesionálních cirkusových lektorů z pěti zemí (kromě ČR ještě Maďarsko, Německo, Španělsko a Velká Británie) a 32 pacientů léčebny (... jo, a taky my tři). Děkujeme všem z léčebny (hlavně panu řediteli Martinovi Hollému) a taky Cirqueonu za takovou pěknou akci.
 
Nějaké fotky z celého workshopu najdete tuhle, závěrečnou tiskovou zprávu tuhle.
 

EDUCIRCATION
v PL Bohnice

EDUCIRCATION je mezinárodní workshop sociálního cirkusu a tým Cirkusu Paciento je jedním z jeho organizátorů. Probíhá od 21. do 24. listopadu 2011 v Psychiatrické léčebně Bohnice a organizuje ho CIRQUEON.
 
Veřejnost srdečně zveme na debatu o možnostech sociálního cirkusu v institucích, která proběhne ve středu 23. listopadu od 16:00 v Zimní zahradě Divadla Za Plotem v Bohnicích, a především na cirkusové představení pacientů léčebny, personálu a účastníků workshopu a na následnou diskusi s účinkujícími. Toto představení začíná ve čtvrtek 24. listopadu ve 14:00 hodin v Divadle Za plotem v léčebně.
 
Plakát najdete tuhle a tiskovou zprávu tuhle.
 
 

VARIETÉ SOCIÁLE
v Týdnech pro duševní zdraví

4. října jsme účinkovali v Přerově a 6. října v Brně vždy s místními kolegy v rámci programu Týdnů pro duševní zdraví. Když na představení máme málo času, jmenuje se to VARIETÉ SOCIÁLE a je to většinou ještě větší fičák než cirkus. Aspoň letos na Moravě to fičák byl.

Fotky z Přerova jsou tuhle a fotky z Brna jsou zde.

CIRKUS PACIENTO
v PL Bílá Voda

Od 12. do 15. září hostoval náš cirkus v PL Bílá Voda. Moc děkujeme celé léčebně za přijetí!

Intenzivní spolupráce se čtyřmi odděleními a na závěr krásný cirkus plný borců, kteří si během několika dní podmanili žonglovací balóny, diabolo, cigár boxy a další cirkusové náčiní, osvojili si řadu triků a kouzel, ...

Fotky jsou zde.

CIRKUS PACIENTO
v PL Praha Bohnice

Od 8. do 11. srpna jsme pobývali s cirkusem v Bohnicích. Moc děkujeme za přijetí a za všechnu podporu!

Prezentace na patnácti odděleních, krásné odpolední workshopy, povedené představení v Divadle za plotem, to vše za velké pozornosti pacientů i dalších účastníků a médií.

Podívejte se na fotky zde, poslechněte si jednu z rozhlasových zpráv nebo koukněte na reportáž ČT tady.

CIRKUS PACIENTO
má svůj krátký film

Podívejte se na krátký film o našich cirkusech tuhle!

CIRKUS PACIENTO
v PL Horní Beřkovice

Od 21. do 24. června hostoval cirkus v Psychiatrické léčebně Horní Beřkovice.
Příjemné návštěvy na dvanácti odděleních, dělné odpolední workshopy pod širým nebem, milí lidé ... a závěrečné představení v nacpaném multifunkčním centru. Děkujeme všem!
fotky zde!

CIRKUS PACIENTO
v PL šternberk

Od 23. do 26. května hostoval cirkus v prosluněné léčebně ve Šternberku.
Setkání s pacienty na odděleních i na zahradě, odpolední workshopy před kantýnou, program pro děti. A představení pod širým nebem zahájené průvodem s paní ředitelkou! Děkujeme za přijetí!
fotky zde!

CIRKUS PACIENTO
v PL Kosmonosy

První letošní Cirkus Paciento proběhl od 2. do 5. května v Psychiatrické léčebně Kosmonosy.
Oddělení plná aktivních pacientů, žonglování v parku, nezapomenutelný pěvecký sbor, sněhová přeháňka. Představení s pětadvaceti účinkujícími v narvaném společenském sále, účinkoval dokonce i terapeutický pes! Díky a zase někdy!
fotky zde!

Štace 2011 naplánována

Cirkus Paciento na letošní štaci navštíví pět psychiatrických léčeben a představí se nejméně dvakrát na ulici. Stane se tak díky podpoře Nadace Člověk člověku. Štaci 2011 podpořilo také Ministerstvo kultury ČR.
Objevíme se postupně v Kosmonosech, šternberku, Horních Beřkovicích, Bohnicích a v Bílé Vodě, první říjnový týden uvidí naše bleskové "Varieté sociale" i při Týdnech pro duševní zdraví v Přerově a v Brně.
Podrobnosti o místech a časech představení sledujte v sekci  kde to uvidím?
DÁMY A PÁNOVÉ, PŘISTUPTE A SLEDUJTE, CO ÚŽASNÉHO NOVÉHO SE S CIRKUSEM PACIENTO DĚJE!